De Zoetermeerse handbalvereniging SV Gemini heeft een geweldige actie voor Stichting Kwasa op touw gezet.
In de afgelopen weken is door een enthousiaste vrijwilliger van SV Gemini een inzameling van oude handbalshirts binnen de vereniging gedaan. Dit heeft ruim 300 shirts opgeleverd! Deze shirts zullen in Zuid-Afrika gebruikt worden in de strijd tegen HIV. Iedereen die zich laat testen op dit virus krijgt als beloning een shirt. Het is erg belangrijk dat men zich laten testen, want alleen dan kan de eventuele besmetting behandeld worden met juiste medicatie. Omdat (sport)kleding in het Ngqeleni district in Zuid-Afrika een grote luxe is, wordt de drempel om zich te laten testen zo aanzienlijk verlaagd.
Daarnaast hebben een aantal fanatieke jeugdleden van SV Gemini een prachtig schilderij gemaakt. Dit schilderij werd op 24 april tijdens het vrijwilligersdiner van SV Gemini verloot. De opbrengst van de verloting bedroeg €500,-. Dit mooie bedrag zal ten goede komen aan een project waarin educatie en sport gecombineerd worden. Tijdens het vrijwilligersdiner ontving het bestuur van Stichting Kwasa ook symbolisch de eerste shirts.
Een zeer geslaagde actie waarbij verschillende organisaties en personen de handen in één hebben geslagen voor de strijd naar een beter leven. Een speciaal woord van dank voor SV Gemini, de coördinator van dit project Marcelle Muyselaar en DHL die het vervoer van de shirts naar Zuid-Afrika verzorgt.